Kur do zhvishen baballarët shqiptarë nga pelerina e rremë e burrnisë?-nga Rremida Shkoza

Më rikthehet shpesh në kujtesë se si, të qenurit një vajzë në një kulturë shqiptare, është diçka që shoqërohet nga një çmim i rëndë. Paja e ekzistencës sonë. Të...

Protesta lakuriq, Tabaku: Ju burra vetëm këtë gjuhë kuptoni!

"Gratë përdhunohen, por gratë e kanë fajin vetë se u kruhet." "Gratë përdhunohen, por gratë e kanë fajin vetë se nuk dinë me eduku djemtë e vet." "Gratë përdhunohen, por gratë...

Edhe gratë e kane nji copëz faji në çdo përdhunim t’çikave!,- nga Fjolla Spanca

Edhe grate e kane nji copez faji ne cdo perdhunim t'cikave! PO! edhe grate jane pergjegjese! PO! sepse ato po i rrisin djemte e tyne per me i ba "mret, shef,...

Më kanë përdhunuar vajzën! Do t’ua shqyej zemrat nga kraharori!-nga Erjona Rusi

Jooooooooooo, mos! Më kanë përdhunuar vajzën. Joooooo! Nuk po i besoja syve atë që shihja në lajme. Ishte fëmija im, drita e syve, dashuria më e madhe e jetës....

Përdhunuesit kanë emra dhe fytyrë, shpërthejnë protestat kundër krimit

Dita e sotme nisi me një foto me mbishkrimin "Përdhunuesit kanë emra dhe fytyrë". Ata janë Artan Kaçorri, Albert Molla, Ermal Tarazhi, Nike Lleshi dhe A. Gj 17 vjeç,...

Motorristja e picave, vajza “e përdalë” që tronditi qytetin e vogël veri-perëndimor

Shërbimi delivery në Shqipëri është lidhur gjithnjë ngushtë me imazhin e një djali që lëviz si i çmendur me motorin përgjatë rrugëve për të arritur sa më shpejtë tek...