23.5 C
Tirana
Sun, 29 May 2022 14:07
Edhe pse shumica e botës jeton në një botë patriarkale dhe të egër, pozita e gruas në shoqëri çdo vit po përmirësohet.   Por, këngëtarja e njohur Remzije Osmani siç duket po ia zgjatë jetën patriarkatit në Kosovë, me deklaratën e...
“O ju burrat e Shqipnisë! Unë, biri i pushkës tuaj, I lindun fëmi e i fabrikum si burrë Unë që natën qaj e ditën baj me qa”   A dinë burrat shqiptarë të duan? Po burrat që vrasin gratë, a dinë të duan ata?...
“Tek ne shqiptarët ende mburren që thonë, burri burrë.”,- ka thënë me nota të ashpra Mentor Haziri, këngëtari i njohur i muzikës shqiptare i ftuar në emisionin “Wake up”. https://youtu.be/7PzvDd6P1KI I ftuar për të folur për këngën e tij më të...
Që prej postimit të disa fotove në llogarinë e instagramit të Dafina Zeqirit, mediat online nisën menjëherë të komentonin  se çfarë fshihej pas fustanit të nusërisë që kishte veshur këngëtarja. Deri sa klipi doli askujt nuk ia merrte mendja se...

Recent Posts