23.5 C
Tirana
Sun, 29 May 2022 14:02
Historia e Oltës, ëndrra për një familje të bashkuar që i kushtoi 10 vite dhunë Ëndërra për të mbajtur me çdo kusht familjen të bashkuar, i kushtoi 10 vite dhunë fizike dhe psikologjike Olta S. E diplomuar për mësuesi, kur...
"Nuk dua një grua që të rrijë tek shtëpia dhe të kryejë vetëm punët e shtëpisë" ka thënë ndër të tjera këngëtari Ardian Bujupi në përgjigjen e pyetjes se si e mendon ai partneren e jetës. "Duhet të jetë e...
Dita e sotme nisi me një foto me mbishkrimin "Përdhunuesit kanë emra dhe fytyrë". Ata janë Artan Kaçorri, Albert Molla, Ermal Tarazhi, Nike Lleshi dhe A. Gj 17 vjeç, të gjithë të arrestuar si të dyshuarit për përdhunimin e...
Shërbimi delivery në Shqipëri është lidhur gjithnjë ngushtë me imazhin e një djali që lëviz si i çmendur me motorin përgjatë rrugëve për të arritur sa më shpejtë tek klienti. Por ajo bën përjashtim nga ky “zinxhir maskilist” duke...
Liljana Buzo prej kohësh fshihej në Tiranë nga bashkëshorti dhunues, por nuk ja doli dot të shpëtonte prej tij. 54 vjeçarja që u masakrua sot në Elbasan kishte kërkuar urdhër mbrojtje pranë Gjykatë së Elbasanit. Koço Buzo kishte ushtruar...

Recent Posts