20 C
Tirana
Thu, 28 May 2020 22:50
Ka shkaktuar shumë reagime e zemërim deklarata më e fundit e Robert Berishës, këngëtarit dhe bashkëshortit (të paktën ende me letra) i Nora Isrefit. Vetëm disa ditë pasi nxorri këngën e tij të fundit me titullin “Dashnorja”, Berisha u...
Deputetet e partisë socialiste Eglantina Gjermeni dhe Klotilda Bushka kanë depozituar në Kuvendin e Shqipërisë një projektligj për ndryshimin e Kodit Penal ku kërkohet ashpërsimi e ndëshkimi për vepërën pnale të dhunës në familje. Nisma ligjore parashikon dënimin nga...
Ngacmimet seksuale në punë, vijojnë të jenë një temë për të cilën shumë pak flitet në media, e shumë pak raste raportohen në polici. Por kjo nuk do të thotë që nuk ndodhin, përkundrazi. Por ajo ccka mungon është...
Një ligj i ri pritet të miratohet në Ukrainë i cili do të detyrojë pedofilët dhe abuzuesit të kryejnë procesin e kastrimit. Ligji pritet të aplikohet tek të gjithë meshkujt nga mosha 18-65 vjeç të cilët janë shpallur fajtorë...
1,314FansaPëlqeje

Recent Posts