“Tentova ta kundërshtoj por më dogji me çakmak”,- 16-vjeçarja në Tiranë akuzon babanë për...

Një 16 vjeçare ka akuzuar babanë e saj për abuzim seksual. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Tiranë ku vetë adoleshentja ka bërë denoncimin. Më 2 shkurt në komisariatin...

“Ti jap lekë gruas për byrekun?” publicisti Agim Baçi kundër idesë që të paguhen...

A duhen paguar punët e shtëpisë? Debate lidhur me këtë temë bëhen prej vitesh në shumë vende të zhvilluara të botës, e madje në SHBA përllogaritet se gratë do...

Asnjë pendesë, dënohet me 6,8 vite burg pedofili Beratit edhe pse prokuroria kërkoi dënim...

Ndërkohë që nuk kanë të reshtur raportimet mbi abuzimet seksuale me të mitur, gjykata e Beratit ka dënuar me 6 vjet e 8 muaj burg Sokol Kapinovën, duke e...

Evan Rachel Wood dhe 4 gra të tjera akuzojnë Marilyn Manson për abuzim seksual

Aktorja Evan Rachel Wood dhe 4 gra të tjera akuzojnë këngëtarin dhe aktorin Marilyn Manson për abuzim seksual. Vetë Manson i përgënjeshtron këto akuza dhe thotë se janë shtrembërime...

Blerina Bombaj vë djalin të lajë enët: Punët e shtëpisë nuk janë vetëm për...

“Nëse të gjithë i mësojmë fëmijët të bëjnë punë, atëherë do të bëhen më shumë të zotët e vetes. Punët nuk janë turp, për më tepër për djemtë që...

Piktura e 5 vjeçares që tregon abuzimin seksual, mijëra njerëz pro denoncimit

Dhjetëra mijëra njerëz i janë përgjigjur një fushate të mediave sociale në Francë, e krijuar për të hedhur dritë mbi problemin e abuzimit seksual brenda familjeve. Fushata, me anë të...