21 C
Tirana
Tue, 22 Oct 2019 13:12
Ju prezantoj Xhulin. Ajo zgjohet herët në orën 4:30 për të përgatitur mëngjesin për fëmijët e saj dhe xhaxhain më të mirë të bashkëshortit të saj i cili jeton matanë qytetit e të gjitha këto i bën ndërkohë që pjesa...

Gra mos u sillni si gra!!!

Gra, mos u sillni si gra! Në një botë ku gjinia ju përmbledh të gjithë CV-në tuaj dhe askush nuk ju njeh të tjera cilësi, silluni si BURRA. Mos u sillni si gra në një botë ku triumfojnë vetëm më të...
“Djemtë mund të luajnë sporte me vajzat, të veshin fustane, të gatuajnë, të luajnë me kukulla, të shprehin emocionet,të zënë miqësi me të gjithë dhe të besojnë në barazi” ...
Novelat Napoletane të Elena Ferrante i kanë dhënë lexueseve shumë gjëra për të festuar por edhe për tu ankuar në të njëjtën kohë. Me një prozë të thellë, autorja italiane që shkruan me pseudonim ka shkruar një seri epike...
Një nga librat që ka bërë më tepër inpakt vitet e fundit të vendin tonëështë padyshim edhe “Muza e Haresë” e autores Goliarda Sapienza. I përkthyer dhe i përshtatur me mjeshtëri në gjuhën tonë Kryeredaktorja e shtëpisë botuese “Pegi”,...
1,010FansaPëlqeje

Recent Posts