26 C
Tirana
Wed, 08 Jul 2020 12:18
Kanë kaluar 2 javë që kur një 27 vjeçare jetime deklaroi publikisht përpara mbarë Shqipërisë se ishte abuzuar seksualisht në Shtëpinë e Fëmijës, Shkodër dhe ende nuk ka asnjë reagim nga insitutcionet, të paktën jo publikisht. Adriana Berisha tha...
Arrestimi pak ditë më parë i shefit të policisë së komisariatit të Fushë Arrëzit, nën akuzën për ngacmim seksual të një të miture tronditi opinionin publik veçanërisht pas rrëfimit të 27 vjeçares Adriana Berisha mbi krimet dhe abuzimet që...
Vijojnë të bëhen publike dëshmi të tjera tronditëse mbi dhunën seksuale të ushtruar në Shtëpinë e Fëmijës në Shkodër. Ndoi Rripa i cili ka jetuar në këtë institucion në vitet 2004-2013 ka rrëfyer sot një tjetër krim seksual. Duke...
Ende pa u vënë drejtësi mbi abuzimin dhe përdhunimin e një 15 vjeçareje, një tjetër skandal trondit opinionin publik. Bëhet fjalë për një ngjarje edhe më të rëndë pasi dhunuesi në këtë rast është një drejtues i policisë së...
“Ne kemi dyshimin serioz që në Shqipëri ka një rrjet pedofilësh. Të paktën disa ngjarje na kanë  bërë që të kemi këtë dyshim të arsyeshëm”,- ka thënë Mirgim Vataj, përfaqësues i organizatës “Alo 16”.  I ftuar në emisionin Ftesë...
1,315FansaPëlqeje

Recent Posts