5 C
Tirana
Thu, 23 Jan 2020 10:16
Orieta Kristo emigroi nga Shqipëria në Shtetet e Bashkuara në moshën 14-vjeçare, pa ditur pothuajse fare anglisht. Sot ajo është drejtuese ekzekutive e një kompanie të suksesshme sigurimesh që e themeloi para 5 vitesh, “Horizon Insurance”. Kristo është përzgjedhur nga Revista...

A me qa, a me ulëri!

Nga Ledi Shamku RRI?! Ata janë të martuar, posi! Kanë edhe një vajzuke të vockël, po! Burri ka ca kohë që i ka thënë burgut hapu se shiste miell jo nga ai i petullave! Banojnë në Paskuqan, pra në Tiranë! Burri, ai i miellit, aty...
Pas një martese të dhunshme 30-vjeçare dhe një divorci që desh i kushtoi jetën, Merita Brama, 51 vjeç, mori frymë e lehtësuar më 12 dhjetor në një sallë gjyqi të Gjykatës së Krimeve të Rënda në Tiranë. Nëna e dy...
Fatmira Breçani ka treguar se familja e saj nuk ishin dakord që ajo të bëhej një këngëtare për shkak të mentalitetit që ekzistonte asokohe në vendin e saj të lindjes në Tropojë. "Ka qenë pak e vështirë që të dilje...

Gruaja që vrau tërmetin

Inxhinierja Luljeta Bozo, e cilësuar këto ditë të trishta për popullin shqiptar edhe si “gruaja që vrau tërmetin”, kritikoi politikën shqiptare të të gjitha kaheve, teksa foli për administratën. Në një intervistë për gazetaren e “News24”, Rudina Xhunga, inxhinierja tha...
1,204FansaPëlqeje

Recent Posts