5 C
Tirana
Wed, 01 Apr 2020 22:29
Mund tju duket e pabesueshme, por një deputete në shtetin amerikan të Alabamës ka propozuar që burrat të kryenë vasektomi të detyrueshme (sterilizim i përhershëm) si kundërpërgjigje ndaj ndalimit thuajse të plotë të abortit. Ligjvënësja ka propozuar një projektligj...
Shkencëtarja e re që sfidoi dhe mposhti laboratorët më me emër në Europë dhe Azi quhet Francesca Colavita, e cila punon me kohë të pjesshme në sektorin e virologjisë në spitalin Spallanzani ne Romë. Ky nuk është ndonjë spital nga...
Kosova ka tashmë kryeparlaentaren  e saj, ajo është Vjosa Osmani. E para grua kryeparlamentare në Kosovën e pasluftës. Vjosa Osmani, është zgjedhur kryetare e Kuvendit të Kosovës pas largimit të Glauk Konjufcës nga kjo pozitë. Vjosa Osmani, synonte të bëhej kryeministre e...
Më duhet ta pranoj se është ndoshta hera e dhjetë që filloj të shkruaj për vitin e dytë të jetës tënde dhe ndalem sikur kam aq shumë të shkruaj e të tregoj, saqë nuk kam kohë të mjaftueshme. Për vitin...
Erleta Shala ka lindur në Prizren ehe kur ishte vetëm 9 muajshe udhëtoi drejt Zvicrës së bashku me familjen e saj. Ajo adhuron sportin, sidomos notin. Dëgjon muzikë rock. Qëllimi i saj në jetë: Familjen ta kem të lumtur dhe shëndosh. Oficerja zvicerane me...
1,308FansaPëlqeje

Recent Posts