21 C
Tirana
Tue, 22 Oct 2019 13:12
Vajzat e mia, mos iu nënshtroni normalitetit! Të qënit normale nuk është domosdoshmërisht opsioni më i mirë. Guxoni që të kacavirreni nëpër pemë. Mos u vishni si zonjusha. Zgjidheni vetë si doni të jeni. Mos u bindni, kijeni mendjen e...
A mbeti vajzë e grua në këtë tokë që nuk u gjykua një herë, për veprimet apo mos veprimet, për trupin, veshjen, madhësinë e hundës apo gjatësinë e vetullës? Anxhelën kur e takova në një seancë trajtimi më tregoi se...
Marr peshoren, e vendos në dysheme dhe zhvishem. Nuk e di se nga vjen ky zakon i çuditsheëm prej maniakeje. Dua të di saktësisht se sa peshoj. Ndoshta kjo lloj manie rrjedh prej faktit se nuk besoj kollaj tek...
Nuk kam arsye të mos shkruaj. Njeriu mund të shkruajë gjithmonë. Edhe pa shkak. Nga dhoma e ndenjes, dëgjohet „Bob sfunngjeri“ që po bën hatanë para një 8-vjeçari që e përpin atë me tërë shqisat. Nga dhoma ngjitur me kuzhinën,...
Gruaja, është ajo pa të cilën, o i shkretë, do të ishe një farë bime boshe që s’do të mund të mbije asgjëkundi. As dheu, s’do të të pranonte se i dhemb loti i të pafajshmes që ti zvarrisje...
1,010FansaPëlqeje

Recent Posts