17 C
Tirana
Tue, 02 Jun 2020 22:04
Alison Young ka jetuar e izoluar shumë kohë më parë se të shpërthente COVID-19. Ajo ka jetuar tetë vjet e martuar me një burrë që e kontrollonte dhe e lejonte të largohej nga shtëpia për udhëtime të autorizuara. Kjo...
Katër gra të guximshme kanë postuar në rrjetet e tyre sociale disa foto ku duket qartë dhuna e ushtruar mbi to. Këtë iniciativë e morën pas publikimit të një statistike nga projekti ‘Counting Dead Women’ i cili tregonte se...
“Ne kemi dyshimin serioz që në Shqipëri ka një rrjet pedofilësh. Të paktën disa ngjarje na kanë  bërë që të kemi këtë dyshim të arsyeshëm”,- ka thënë Mirgim Vataj, përfaqësues i organizatës “Alo 16”.  I ftuar në emisionin Ftesë...
Një ligj i ri pritet të miratohet në Ukrainë i cili do të detyrojë pedofilët dhe abuzuesit të kryejnë procesin e kastrimit. Ligji pritet të aplikohet tek të gjithë meshkujt nga mosha 18-65 vjeç të cilët janë shpallur fajtorë...
“Mund të themi që kemi përjetuar edhe tmerrin. Kemi punuar si kafshë, ndërsa ata (pronarët) e kanë shfrytëzuar faktin që ne nuk dinim asgjë nga të drejtat në punë”. Zonja me inicialet B.G është vetëm një prej 15 grave që...
1,315FansaPëlqeje

Recent Posts