17 C
Tirana
Tue, 02 Jun 2020 22:16
Ka shkaktuar shumë reagime e zemërim deklarata më e fundit e Robert Berishës, këngëtarit dhe bashkëshortit (të paktën ende me letra) i Nora Isrefit. Vetëm disa ditë pasi nxorri këngën e tij të fundit me titullin “Dashnorja”, Berisha u...
“Nuk i harroj dot fytyrat e dhunuesve të mi”. Janë këto fjalët e Vasfije Krasniqit e cila me lot në sy tregoi për emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel, momentet e tmerrshme të përdhunimit të saj nga focat serbe...
Nga Isa Myzyraj Dy ngjarje tronditëse kanë ndodhur në Shqipëri në 24 orët e fundit. Një grua së bashku me vëllanë e saj janë vrarë në Mirditë, nga ish-bashkëshorti i saj, dhe një grua është vrarë në mes të Durrësit,...
“Çfarë të brendshmes kishte veshur atë natë”. “Nëse gratë nuk duan të përdhunohen duhet të mos jenë të përdala”. Janë këto disa nga frazat me të cilat e nisi fjalimin e saj të jashtëzakonshëm mbrëmë në Festivalin e 70-të...
“Mund të themi që kemi përjetuar edhe tmerrin. Kemi punuar si kafshë, ndërsa ata (pronarët) e kanë shfrytëzuar faktin që ne nuk dinim asgjë nga të drejtat në punë”. Zonja me inicialet B.G është vetëm një prej 15 grave që...
1,315FansaPëlqeje

Recent Posts