17 C
Tirana
Tue, 02 Jun 2020 22:40
“Ne kemi dyshimin serioz që në Shqipëri ka një rrjet pedofilësh. Të paktën disa ngjarje na kanë  bërë që të kemi këtë dyshim të arsyeshëm”,- ka thënë Mirgim Vataj, përfaqësues i organizatës “Alo 16”.  I ftuar në emisionin Ftesë...
Katër gra të guximshme kanë postuar në rrjetet e tyre sociale disa foto ku duket qartë dhuna e ushtruar mbi to. Këtë iniciativë e morën pas publikimit të një statistike nga projekti ‘Counting Dead Women’ i cili tregonte se...
Alison Young ka jetuar e izoluar shumë kohë më parë se të shpërthente COVID-19. Ajo ka jetuar tetë vjet e martuar me një burrë që e kontrollonte dhe e lejonte të largohej nga shtëpia për udhëtime të autorizuara. Kjo...
“Mund të themi që kemi përjetuar edhe tmerrin. Kemi punuar si kafshë, ndërsa ata (pronarët) e kanë shfrytëzuar faktin që ne nuk dinim asgjë nga të drejtat në punë”. Zonja me inicialet B.G është vetëm një prej 15 grave që...
Shumë shtete kanë ndërmarrë hapa të paprecedentë për të kufizuar lëvizjen e qytetarëve të tyre. Kështu shumica e familjeve tani e kalojnë kohën e tyre në shtëpi. Por në këtë mënyrë viktimat e dhunës në familje e gjejnë veten...
1,315FansaPëlqeje

Recent Posts