ARTIKUJT E FUNDIT

Krimet seksuale, Kopliku: “Jetimorja e Shkodrës si shtëpi tmerresh, duhet hetim i gjerë”

Kanë kaluar 2 javë që kur një 27 vjeçare jetime deklaroi publikisht përpara mbarë Shqipërisë se ishte abuzuar seksualisht në Shtëpinë e Fëmijës, Shkodër dhe ende nuk ka asnjë...

Dhuna në familje, policët mbrojnë njëri tjetrin duke mos nisur hetimet

Arrestimi pak ditë më parë i shefit të policisë së komisariatit të Fushë Arrëzit, nën akuzën për ngacmim seksual të një të miture tronditi opinionin publik veçanërisht pas rrëfimit...

Pse djemtë e diasporës kthehen në Shqipëri për të kërkuar nuse të virgjër?

Nga Megi Xhemali Ne të gjithë njohim dikë që është martuar jashtë Shqipërisë ose njerëz në Shqipëri që ëndërrojnë të kenë të njëjtin fat. Unë jam këtu për të treguar...

“Adriana denoncoi abuzimet 4 vite më parë, por askush nuk hetoi”, flet gazetari i...

Mbarë Shqipëria u trondit nga akuzat publike të një vajze 27 vjeçare jetime e cila pohoi përpara kamerave në një emision në prime time (orari i mbrëmjes) se ishte...

“Roja përdhunonte 13-vjeçaren, dëgjonim të bërtiturat”, sërish dëshmi tronditëse nga jetimorja e Shkodrës

Vijojnë të bëhen publike dëshmi të tjera tronditëse mbi dhunën seksuale të ushtruar në Shtëpinë e Fëmijës në Shkodër. Ndoi Rripa i cili ka jetuar në këtë institucion në...

“Zonja Shahini duhet të kishit vepruar”, Arqimandriti: Fjalimi i ministres, agresiv dhe kërcënues

Në Shqipëri, fjala fëmijë, grua, familje pothuajse zhduken midis emrave të mëdhenj të Ministrive që duhet ti kenë këto grupime të rëndësishëm nën vëmendje. Në vende si Norvegjia, Suedia,...